Firma powstała i została zarejestrowana w Czerskim rejestrze 1 stycznia 2001 roku. Na początku swojej działalności firma mieściła się w Czersku przy ul. Cichej 18 w udostępnionych przez firmę „ROMEX” pomieszczeniach. Jednak w miarę rozwoju firmy byliśmy zmuszeni zmienić miejsce produkcji na większe i wówczas w połowie roku 2001 firma została przeniesiona na ul. Piaskową 14 do wynajmowanych pomieszczeń od sąsiadującej firmy remontowej, wówczas mieliśmy do dyspozycji pomieszczenia o powierzchni około 200 m kw. oraz przyległy teren o powierzchni około 1500 m kw. co znacznie zwiększyło nasze możliwości i pozwoliło na szybszy rozwój naszej działalności związanej głównie z przemysłem wiertniczym HDD.

Nie byłoby firmy „PROD-MET” gdyby nie pomoc mojego ojca, który od 1989 roku prowadzi firmę „ROMEX” i tylko dzięki tej pomocy w postaci doradztwa i współpracy istniejemy i się rozwijamy do dnia dzisiejszego. Na początku swojej działalności wykonywaliśmy drobne elementy stalowe dla przemysłu stoczniowego oraz usługi ślusarskie, tokarskie, frezerskie i spawalnicze dla mieszkańców Czerska. Jednakże głównym naszym celem była produkcja oraz usługi w zakresie wykonywania części oraz osprzętu do systemu przewiertów sterowanych HDD, co było dla nas wielkim wyzwaniem technicznym i czymś co dało nam ogromne doświadczenie i możliwości dalszego rozwoju.

Po zakupie w 2006 roku działki po miejscowej betoniarni o powierzchni 9000 m kw. z halami o powierzchni 1000 m kw. oraz budynkami socjalnymi i magazynowymi o powierzchni 300 m kw. w dużym stopniu zwiększyliśmy zakres i możliwości swojej działalności co przyczyniło się do dalszego rozwoju firmy i pozwoliło na zakup nowych maszyn i urządzeń m.in. wycinarka plazmowo-gazowa, agregat ciśnieniowy wraz z instalacją powietrzną, nożyce gilotynowe, wiertarki promieniowe, półautomaty spawalnicze, piły taśmowe jak i również powiększyliśmy swoją działalność poprzez zakup piaskarki strumieniowej do oczyszczania i przygotowania naszych wyrobów przed malowaniem.

Mimo kryzysu, który powoduje w wielu firmach zwolnienia i nadmierną płynność kadry, udało się nam utrzymać w firmie prawidłową strukturę zatrudnienia, co jest gwarancją wysokiej jakości i solidności naszych produktów. Firma nadal się rozwija i produkuje doskonałe wyroby za rozsądną cenę